GAZİ VE ŞEHİT YAKINLARI ONURUNA İFTAR PRORAMI DÜZENLENDİ.
 
 
            İlçe Kaymakamımız Hüseyin Tekin, İlçemizde ikamet eden Gazi ve Şehit aileleriyle iftar programında bir araya geldi.
 
            Matiat Otelde düzenlenen iftar programına İlçe Kaymakamımız Hüseyin Tekin, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Uzun, Garnizon Komutanı V. Levent Kaya, Ağır Ceza Reisi Erdem TAN, Cumhuriyet Savcısı İrfan Gürel, Askerlik Şubesi Başkanı Mustafa Ünlütürk, İlçe Müftüsü Mehmet Şafi Bilik, Tapu Sicil Müdürü Süleyman Yavuz, Kadastro Sorumlusu Ferhat Özkan, İlçe Jandarma İbrahim Halil Çiftçi, İlçe Emniyet Müdürü Temel Salman, İlçe Yazı İşleri Müdürü M.İsa KURNAZ, Nüfus Müdürü Nuri Bulut, Gençlik ve Spor Müdürü Hüseyin Tunç, Malmüdürü Veysi Gündüz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir Altay, Sağlık Grup Başkanı Sertaç Çelebi, Sgk Müdürü A.rahim Güneş, Yüksek Okul Müdürü Tarık Demir, Vakıf Müdürü Alaattin Bilgiç, PTT Müdürü Adnan Acat, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kadri Tutak, Dedaş Şefi Kenan Polat, STK’lar, Kanaat Önderleri, Şehit Aileleri, Gazilerimiz ve gazilerimizin aileleri katıldı.
 
         Kur’an tilaveti ve dua ile başlayan İftar Programında davetlilere günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapan Kaymakamımız Hüseyin Tekin, Öncelikle bu güzel ramazan gecesinde iftar davetimize olumlu cevap verip iştirak ettiğiniz için herbirinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Sizleri burada ağırlamak bizim için büyük bir onurdur.
         En köklü kültürlere ev sahipliği yapan bu topraklarda maalesef zaman zaman şiddet olaylarına tanıklık etmekteyiz. Kadimden beri bu topraklar dostluğun ve kardeşliğin, birlik ve beraberliğin; karşılıklı sevgi ve hoş görünün  ağır misyonunu üstlenmiş ve simgesel bir anlam kazanmıştır. Kürdüyle, Türküyle, Arabıyla, Ezidisiyle, Süryanisiyle bu topraklar kendi insanına karşı her daim kucaklayıcı olmuştur.Lakin bu topraklar dostluğa ve kardeşliğe kast etmek isteyen; fitne tohumları serpiştirmeye çalışan bir takım maksatlı çevrelerin hedefinde olmuştur.Çok uzağa gitmeye gerek yok sınırlarımızın hemen ötesinde Suriye ve Irakta bu gün insanlar din değerleri üzerinde bir birini boğazlar hale geldi yada boğazlattırılır hale getirildi.Maalesef oluk oluk insan kanı akıtılıyor.
          Aynı senaryoyu bize oynamak isteyen şer odakları şükürler olsun ki amaçlarına ulaşamadı ulaşmaları da imkansız. Çünkü şehitlerimiz vatan toprağının her karışına kanlarıyla mühürlerini bastıklar. Canlarından vazgeçtiler ama vatanlarından vazgeçmediler. Sebebi ise bizim inancımızda vatan toprağı imandandır.
         Değerli şehit ailelerimiz şundan eminiz ki sizler canınızdan öte; en kıymetli varlıklarınızı bu vatan uğruna feda ettiniz. Bu milletin hiç bir ferdi bunu unutmayacaktır. Milletinin emrinde olan Türkiye Cumhuriyeti devleri ve hükümeti de her daim sizleri tüm imkanlarıyla destek olacaktır.
         Öte yandan; bu vatan uğruna şehit olmayı göze almış siz gazilerimize de milletimiz ve devletimiz adına en kalbi minnetlerimizi ifade ediyoruz. Elimizden gelen her türlü desteğe hazır olduğumuzu bir kez daha dile getirmek istiyoruz.
         Sözlerime burada son verirken aziz vatanımızın her karış toprağına asil kanlarıyla kutsiyet katan şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor onların bizlere emaneti olan siz şehit yakınlarına ve gazilerimize en derin şükranlarımı sunuyorum diyerek sözlerini noktaladı.
 
           İftar programından sonra masaları tek tek gezen Kaymakamımız Hüseyin Tekin, Şehit ve Gazi ailelerinin istek ve taleplerini dinledi. Ailelerle sohbet ederek; ailelere destek sözü verdi.
 
İftar programı çekilen hatıra fotoğrafları ile sona erdi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

HIZLI ERİŞİM